Wybór Hotelu w Lizbonie
Gdzie szukać hotelu w Lizbonie?

Do intensywnego zwiedzania miasta, centrum Lizbony to idealne miejsce noclegowe. Najlepiej jest szukać noclegu w rejonie placu Rossio lub Figueira. Również dobra lokalizacja to okolice stacji metra Baixa-Chiado.
Ile kosztuje nocleg w hotelu turystycznym w Lizbonie?

Klasa turystyczna w Lizbonie to hotele 3 gwiazdkowe, prywatne apartamenty albo pensjonaty (Pensão). Cena pokoju dwuosobowego to ok. 50-70€ za noc (w sezonie ceny są wyższe ok. 70-100€).
Czy metro dojeżdża do lotniska w Lizbonie?

Tak, obecnie czerwona linia metra (linha vermelha) zaczyna bieg na lotnisku (Aeroporto) i kończy w nowym centrum (São Sebastião). Ważne stacje docelowe lub przesiadkowe to: Oriente (stacja kolejowa), Alameda (połączenie z linia zieloną) oraz São Sebastião (połączenie z linia niebieską). Na lotnisku, wejście do stacji metra znajduje się bezpośrednio na hali przylotów. Szczegóły dotyczące funkcjonowania metra w Lizbonie, można znaleźć na stronie oficjalnej metra: www.metrolisboa.pt.
Jak dostać się z lotniska do centrum Lizbony?

Są dwie rozsądne możliwości dostania się do centrum: Taxi lub Metro. Pomimo, że lotnisko w Lizbonie znajduje się dość blisko centrum, linia metra biegnie "na około", oraz dodatkowo by dostać się do centrum historycznego (Baixa-Chiado) należy się przesiadać (podróż powinna trwać ok. 40 min). Dlatego przejazd Taxi jest znacznie wygodniejszy oraz szybszy (20 min).
Ile kosztuje przejazd taksówka z lotniska do centrum Lizbony?

Taksówki w Lizbonie są dość tanie. Z lotniska do centrum, Taxi powinna kosztować ok. 8-10€ (oczywiście jeżeli płaci się uczciwą cenę). Zdarza się, że biorąc taksówkę z hali przylotów, taksówkarze potrafią policzyć wielokrotnie więcej. Należy zawsze płacić wartość wskazaną przez taksometr (do ceny podstawowej na taksometrze, dolicza się standardowo 1.60€ za bagaże, tzw. "suplementos"). Mieszkańcy Lizbony, nigdy nie biorą taksówki z hali przylotów (kolejki oraz zdarzający się nieuczciwi taksówkarze). Dlatego, najlepiej brać taksówki z hali odlotów. Aby to zrobić, po wyjściu na halę przylotów, należy kierować się w w prawo (ok. 100 m) i wjechać po schodach ruchomych na wyższy poziom (hala odlotów). Tam po wyjściu na zewnątrz, po prawej stronie znajdują się 3 kolumny taksówek. W taki sposób, płaci się uczciwą cenę.
Ile kosztuje bilet na metro w Lizbonie?

Bilet na 1 przejazd metrem w Lizbonie (dowolna ilość przesiadek) kosztuje 1.40€. Bilety ładuje się na kartę Viva Lisboa, która kosztuje dodatkowo 0.50€ (kartę można wielokrotnie doładowywać). Każdy pasażer musi posiadać własną kartę. Ponieważ system biletowy w Lizbonie jest dość skomplikowany, aby poruszać się swobodnie po mieście różnymi środkami transportu: metro, tramwaj (również słynna linia 28), autobus, windy miejskie (również zabytkowa Santa Justa), zdecydowanie najlepiej jest kupić bilet sieciowy na 24h (czas ważności 24h liczony jest od momentu skasowania biletu), który kosztuje 6€.
Gdzie można kupić bilet na metro w Lizbonie?

Bilety na metro można kupić w kasach bądź automatach na każdej stacji metra. By kupić bilet w automacie najlepiej mieć monety, lub niskie nominały banknotów: 5€ lub 10€. Banknoty 20€ są akceptowany tylko w niektórych automatach, natomiast wyższe nominały nigdy.
Lizbona
Hotele

Rezerwacja Hotelu
login
hasło
 
HOTELE W LIZBONIE
HOTELE W OKOLICY LIZBONY
HOTELE W PORTUGALII
Legenda:
Centrum Mapy
Hotele 5 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hostele
Pensjonaty i Apartamenty
Na stronie Lizbona Hotele prezentujemy wybór najlepszych hoteli w Lizbonie i okolicy: hotele na plaży w Cascais, hotele na wybrzeżu Estoril, hotele i pensjonaty w uroczym miasteczku Sintra, miejsca noclegowe na wybrzeżu Costa Caparica. Przyjeżdżając do Lizbony najlepiej zatrzymać się w hotelu w centrum starego miasta. Można również szukać noclegu w Lizbonie w prywatnych apartamentach oraz pensjonatach.
© 2018 lizbonahotele.pl