Hotel Avenida Palace
Hotel Avenida Palac to luksusowy hotel w Lizbonie, w stylu klasycznym, mieszczący się w przepięknym XIX wiecznym budynku. Dużym atutem hotelu jest idealna lokalizacja w samym sercu historycznego centrum Lizbony (Plac Restauradores oraz Plac Rossio w samym centrum Baixa). Stacja Metra oraz stacja kolejowa, z której można pojechać do Sintry, znajdują się przy samym hotelu, dzięki czemu bez problemu można dostać się do interesujących atrakcji turystycznych w Lizbonie i okolicy.
Pomimo, że hotel nie posiada własnej restauracji, w najbliższej okolicy znajdują się liczne restauracje (w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu między innymi dobra restauracja Pinoquio) oraz najważniejsze atrakcje w Lizbonie. Spacerem można dojść do Rua Augusta, Praça do Comércio, windami wjechać na Chiado, a tramwajem na Alfamę.

Dlaczego warto zarezerwować nocleg w Hotelu Avenida Palace w Lizbonie?
  • styl: Pobyt w luksusowym i klasycznym hotelu w Lizbonie. 6-piętrowy hotel posiada 82 pokoje. Pokoje w Hotelu Avenida Palace są gustownie ozdobione antykami, oraz posiadają marmurowe łazienki.
  • lokalizacja: Perfekcyjna, w samym sercu historycznego centrum Lizbony, w pobliżu licznych atrakcji turystycznych.
  • transport: Stacja kolejowa Rossio (pociąg do Sintry), metro Restauradores, elevador Glória.
  • udogodnienia: Pokoje są klimatyzowane, goście mogą korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.
  • śniadanie: W salonie pałacowym serwowane jest wyśmienite śniadanie w formie bufetu.
  • warunki pobytu dla dzieci: Dla dziecka poniżej 2 lat pobyt jest nieodpłatny, dostępne jest także łóżeczko dziecięce. Dla jednego dziecka poniżej 12 lat jest bezpłatny pobyt w pokoju (pod warunkiem, że śpi na obecnym łóżku). Dodatkowe łóżko w pokoju kosztuje 60€ (maksymalnie jedno).
  • cena: Hotel wart wysokiej ceny.
  • dla kogo: Idealny hotel, dla osób chcących spędzić niezapomniany pobyt w Lizbonie, połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem w luksusowym i historycznym miejscu.

Ciekawa historia hotelu:
Hotel Avenida Palace jest jedynym pałacem w centrum historycznym Lizbony wybudowanym w 1892 roku, architektem tej budowli był José Luís Monteiro, który także zaprojektował Estação do Rossio. Podczas budowy używano najnowocześniejszych wynalazków ówczesnej technologii oraz najlepszych materiałów budowlanych. W roku otwarcia został oceniony jako najlepszy hotel w Europie, ze względu na architekturę, dekorację, lokalizację oraz obsługę. Zatrzymywały się tu znane osobowości ze świata finansów, polityki, sztuki. Odegrał też ważne role podczas implantacji Republiki Portugalskiej, podczas wojny Guerra Civil z Hiszpanią oraz podczas dwóch wojen zwanych Grandes Guerras. Podczas II Wojny Światowej był miejscem spotkań szpiegów, także polskich.
Lizbona
Hotele

Rezerwacja Hotelu
login
hasło
 
HOTELE W LIZBONIE
HOTELE W OKOLICY LIZBONY
HOTELE W PORTUGALII
Legenda:
Centrum Mapy
Hotele 5 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hostele
Pensjonaty i Apartamenty
Na stronie Lizbona Hotele prezentujemy wybór najlepszych hoteli w Lizbonie i okolicy: hotele na plaży w Cascais, hotele na wybrzeżu Estoril, hotele i pensjonaty w uroczym miasteczku Sintra, miejsca noclegowe na wybrzeżu Costa Caparica. Przyjeżdżając do Lizbony najlepiej zatrzymać się w hotelu w centrum starego miasta. Można również szukać noclegu w Lizbonie w prywatnych apartamentach oraz pensjonatach.
© 2018 lizbonahotele.pl