Zarezerwuj
Hotel
Pousady w Portugalii
Historia Pousadas de Portugal rozpoczęła się w 1940 roku, kiedy to dyrektor Sekretariatu Reklamy Krajowej, Antonio Ferro, postanowił utworzyć sieć regionalnych hosteli, których głównym celem miało być "przyjmowanie gości i serwowanie im typowych dla poszczególnych regionów dań". Hostele te miały na celu wiernie oddawać charakterystykę regionu, w którym są usytuowane, szczególnie pod względem architektury, wystroju i gastronomii, unikając kopiowania wyglądu tak zwanych międzynarodowych hoteli.

Pierwszą Pousadą, otwartą w 1942 roku, była Pousada Świętej Łucji (Pousada de Santa Luzía) w Elvas. Od 1950 roku na terenie całej Portugalii, powstają liczne Pousady Historyczne. Celem było odzyskanie i ponowne wykorzystania opuszczonych lub zrujnowanych historycznych budynków (dawne pałace, zamki, fortece, winnice oraz klasztory). Dziś Pousadas de Portugal to sieć ponad 40 jednostek hotelowych w całej Portugalii kontynentalnej oraz na Azorach. Pousady mieszczą się w zamkach, klasztorach oraz miejscach wyjątkowo malowniczych. Pobyt w tymch niezwykłych miejscach to podróż w czasie oraz możliwość poczucia "ducha epoki", ale z zachowaniem współczesnych standardów wysokiego konfortu.

W Pousadach mieszczą się najlepsze restauracje w kraju, np. Casa do Leão przy zamku Św. Jerzego w Lizbonie czy Cozinha Velha, obok pałacu w Queluz.
Eksploruj
Mape
Opinie o hotelach w Lizbonie
"Przez 6 dni (5 noclegów) byliśmy zakwaterowani w Hotelu Fenix Urban w centrum Lizbony. Polecamy ten hotel przede wszystkim z racji położenia (blisko centrum), a przede wszystkim jego ciszy, co było dla nas miłym zaskoczeniem. Hotel jest 4 gwiazdkowy, czysty oraz posiada bardzo dobre wyżywienie."
Agata i Maciej
"Hotel Sana 4 gwiazdki. Sam hotel fajny ale recepcja to katastrofa. Prywatny folwark recepcjonistów o tym fakcie powiadomię szefów sieci Sana. Czułem się jak druga kategoria człowieka. Stwierdzenie Pani z recepcji: wy klienci spoza Europy musicie zapłacić za pobyt in advance."
Krzysztof
"Hotel Avenida Palace: urokliwy hotel z doskonałą lokalizacją i miłą obsługą - o czym się przekonałem, gdy się okazało, że moja walizka nie przyleciała ze mną."
Wiesław
Lizbona
Hotele

Rezerwacja Hotelu
login
hasło
 
HOTELE W LIZBONIE
HOTELE W OKOLICY LIZBONY
HOTELE W PORTUGALII
Legenda:
Centrum Mapy
Hotele 5 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hostele
Pensjonaty i Apartamenty
Na stronie Lizbona Hotele prezentujemy wybór najlepszych hoteli w Lizbonie i okolicy: hotele na plaży w Cascais, hotele na wybrzeżu Estoril, hotele i pensjonaty w uroczym miasteczku Sintra, miejsca noclegowe na wybrzeżu Costa Caparica. Przyjeżdżając do Lizbony najlepiej zatrzymać się w hotelu w centrum starego miasta. Można również szukać noclegu w Lizbonie w prywatnych apartamentach oraz pensjonatach.
© 2017 lizbonahotele.pl